Tak nám v Nymburce na sídlišti otevřeli další nové dětské hřiště

Uvidíme, jak dlouho nám to tady v pořádku vydrží

Dětské hřiště v různých provedeních jistě mají v každém větším městě i na vsi. U nás v Nymburce teď také jedno dokončili a je tentokráte určeno pro větší děti. Na své si ale přijdou i prckové. S naší Valerií už jsme vyzkoušeli pískoviště a zaujaly nás zejména malinké kamínky, které jsou okolo jednotlivých atrakcí.

Toto dětské hřiště zajisté není jediné v okolí

V Nymburce máme samozřejmě i další hřiště, kam se dalo zajít i dříve. Ať už jde o Veslák, hřiště U vodárny, v Drahelicích u fotbalového hřiště nebo v jiných částech města. Díky revitalizaci starého Sídliště se ale dostalo i na přestavbu původního hřiště u Dřeváku a nyní i kousek od tohoto Nezlobiště došlo i na hřiště pro větší děti. V plánu bylo vyžití pro děti od 6 do 17 let, takže jsou zde konstrukce na cvičení, ale i fotbalové minihřiště a košíková.

Právě fotbal bude asi jablkem sváru, protože u hřiště jsou další atrakce pro menší děti a někdy se bohužel stane, že se míč zatoulá právě mezi mrňata na písek a je jen otázkou času, kdy se stane nějaká nepříjemná situace se zraněním. Pár metrů živého plotu nebo síť by jistě přišli vhod. Ochrání tak rodiče i děti od letícího míče.

Dá se předpokládat, že si děti nebudou ničit vlastní hřiště, ale vždy se najde nějaký hlupák se sprejem v ruce. Stejně tak to platí pro opilé dospělé, kteří se budou vracet z okolních restaurací a barů. Doufejme tedy, že město dosadí kamerový dohled i přes noc a Městská policie Nymburk nebude mít problém vyjíždět na občasné kontroly.

A co dětské hřiště ve vašem okolí?

Jak jste na tom ve vašem městě? Také máte k dispozici nějaké zajímavé hřiště pro děti, kde se dá v klidu posedět? Již jsem zmiňoval Nezlobiště, které bylo uvedeno do provozu už před několika měsíci a je hojně navštěvováno. Nevýhoda ale je v absenci jakéhokoliv stínu. Nikde žádné přístřešky nebo přírodní stěny, kde by se dalo schovat před přímým slunečním svitem. Pouze navečer je pak hřiště z větší části ve stínu a dá se příjemně využívat.

Dětské hřiště v Nymburce: fotografie

Vybrané fotografie jsou použity z Facebooku města Nymburk.

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno