Chorvatsko dovolená se vším všudy. Letecky, autobusem i po vlastní ose

V létě 2019 jsme se Šárkou a Valerií zaletěli na dovolenou do Bulharska. Protože to byla příjemná varianta odpočinku, kdy člověk opravdu vypne a užívá si moře, místní jídla a nápoje, máme v plánu i nějakou dovolenou na letošní rok. Ve hře jsou buď Čechy, nebo po vlastní ose někam k moři. Chorvatsko dovolená zaplaví každý rok přívalem turistů nejen z České republiky. Sami jistě znáte situaci, kdy člověka ze stejného města sotva potkáte dvakrát do roka. Pak jedete na dovolenou a vídáte ho celých sedm dnů takřka denně na místní kolonádě u moře.

Do Chorvatska se svou rodinou a dětmi jezdilo, jezdí a bude jezdit spoustu našich přátel a známých. Právě proto máme přísun informací a tipů ze spousty zdrojů. Je jasné, že se nedá stihnout všechno, a to je právě záložní plán pro dovolené v dalších letech. Já osobně nerad jezdím stále na jedno stejné místo. Někdo je tak spokojený. Já raději poznávám nová a odlišná místa. Právě proto mi přijde Chorvatsko jako vhodná a dostupná varianta.

Chorvatsko dovolená se spoustou variant ubytování

Máme už v počítači uloženo pár informací, kam by bylo fajn vyrazit. Obzvlášť, jestli si vezmeme naše auto. Také autopůjčovny nejsou nijak drahé, takže záložní varianta je také připravena. Jednou z uložených stránek, na které si postupně kontrolujeme nabídku, je https://www.hrvaska.net/cz, kde se dají rezervovat klasické hotelové pokoje a apartmány. Mají v seznamu možností i kempy pro stany, ale s naší nulovou zkušeností ohledně stanování na delší dobu a pohodlím, na které jsme zvyklí, je to úplně mimo. Co nás ale zaujalo, jsou pronájmy celé vily, chatek a Robinson domků.

Co jsem si pročítal, tak Robinson domky jsou jednoduché i klasické domky, které jsou u moře, a máme je k dispozici sami pro sebe. Neruší vás tak hluk z vedlejšího pokoje, křik dětí na pláži nebo noční akce mládeže po pár sklenkách místního vína. Prostě taková pohodlná alternativa.

 

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno