Chcete mít vlasy, nehty i pleť jako ze žurnálu? A co vám v tom brání?

Trápí vás nehty slabé jako papír, vlasy bez života a povadající pleť? Poradíme vám, jak se těchto neduhů zbavit. 
Ženská krása je sice subjektivním pojmem, ale půvab už je o něčem jiném. Půvabná totiž může být i žena, která klasické parametry krásy nenaplňuje. K půvabu jako takovému přitom stačí málo. Zdravé vlasy, pleť a nehty na něm ovšem mají lví podíl. Jak jich docílit? Samozřejmě že vhodnou péčí. S ní se vyhnete i předraženým kůrám v kosmetických a kadeřnických salonech.

Tvář zrcadlem do duše

Říká se, že nezdravé vlasy, pleť i nehty jsou jen jakýmsi zrcadlem našeho vnitřního stavu. Pokud zkrátka není něco v pořádku s touto trojicí, není něco v pořádku s námi samými. Ne nadarmo se přeci traduje, že tvář je zrcadlem do duše. A nejenom do ní. Právě na stavu vlasů, nehtů i pleti se například projevuje spousta chorob.

Krása a zdraví

Krásná pleť jde například ruku v ruce se zdravým tělem. A tělo k tomu, aby bylo zdravé, vyžaduje patřičnou péči. Stejně jako automobil, chcete-li, aby vám dlouho sloužil, musíte napájet kvalitním benzínem a olejem, stejnou kvalitu dopřejte i sobě samým.

Zamyslete se nad svým životním stylem

Pokud tedy toužíte o pevných nehtech, zářících vlasech a pevné pleti bez jediného pupínku, zaměřte se na svůj životní styl jako takový. Vyhlaste stopku alkoholu, cigaretám, tučným a smaženým pokrmům a vyměňte na za kvalitní zdravou stravu plnou vitamínů a minerálů.

Pijte hodně vody

Konkrétně pleti velmi prospívá obyčejná voda. Její nedostatek ji naopak škodí. Proto nejenom kosmetičky, ale i lékaři v první řadě kladou důraz na řádnou hydrataci. Každý den bychom měli vypít okolo tří litrů tekutin denně – včetně polévek, ovoce a zeleniny bohaté na vodu, jako jsou melouny a okurky.

Biosil

Cvičení a saunování

Pleti ovšem svědčí i její prokrvování. Proto nejkrásnější pleť míváme po cvičení, ale třeba i saunování. Budete-li cvičit každý den – postačí deset až dvacet minut denně, stoprocentně se to projeví i na stavu vaší pleti. Důležité ale je, abyste pohybové aktivity střídali. Jeden den se projeďte na kole, druhý den si zaposilujte, třetí den se vydejte na dlouhou procházku. V podstatě každý pohyb se počítá.

Zaměřte se na vitamíny a minerály

Vlasům a nehtům hodně prospívají konkrétní vitamíny. Lámavost nehtů například způsobuje nedostatek hořčíku, křemíku, zinku či vitamínu A. Budete-li proto tyto minerály tělu dodávat, nehty by se vám brzy měly zpevnit. Vlasům pak ještě prospívají vitamíny A, C, E, biotin a vitamíny skupiny B. Pravidelnou konzumací k tomu určených potravinových doplňků tedy nejenom své hřívě, ale i již zmíněné kůži a nehtům můžete hodně prospět.

Vsaďte na přírodní produkty

Na trhu se dokonce setkáte s přípravky primárně určenými pro zdraví vlasů, kůže a nehtů. Vaší pozornosti by neměl uniknout především přípravek BIOSIL plus, který je vlastně takovým koktejlem namíchaným z těch nejprospěšnějších vitamínů, minerálů a stopových prvků, po kterých vaše pleť, vlasy i nehty přímo žízní. Tak jim je dopřejte.

SDÍLENÍ

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno