Cestovní pojištění nejen pro taťky, chrání na cestách v zimě i v létě

Cestovní pojištění je hned první věc, kterou každý z nás řeší hned po tom, co si vybereme cíl a termín naší cesty. Někdo spoléhá na limity a krytí rizik z pojištění své platební karty, ale ruku na srdce, kdo z nás chce šetřit pár korun a riskovat tím zbytečně finanční náklady? Navíc limity a možnosti základního pojištění na platebních kartách jsou celkem omezené. Taťka má raději jistotu, a to nemluvím o dalších bonusech a výhodách jednotlivých možností cestovního pojištění pro rodinu i jednotlivce.

Cestovní pojištění patří do kategorie, které se říká neživotní pojištění a tím pádem s ním není tolik administrativy. Dá se rychle, jednoduše a pohodlně zajistit přes internet a to jak přes počítač, tak i přes mobil. Platit se dá samozřejmě kartou, takže jednodušší to už snad být nemůže. Tedy vlastně může. Stačí si jen vybrat z připravených balíčků.

Cestovní pojištění pro jednotlivce nebo celou rodinu?

Pokud nejedete někam sami, tak se samozřejmě vyplatí vzít si právě předpřipravené balíčky pojištění. Kompletně tak zabezpečíte celou rodinu, získáte obchodní slevu a díky připojištění máte možnost zajištění rizik, a to třeba i pro svoje zavazadla, lyže, elektroniku.

Aktuální možnosti a nabídky pro cestovní pojištění a doplňkové služby jsou prostě ideální. Dá se z nich vybrat nabídka přesně na míru a tím pádem se ani nemusíte zdržovat nějakým porovnávání. Vzali jsme si už připravenou možnost, kam jsme jen doplnili pár potřebných informací a hotovo.

Cestovní pojištění už zdaleka není jen o zdraví

Pojistit se můžete i na další rizika při cestování. Už jsem zmiňoval pojištění zavazadel nebo lyží. Další možností je připojištění odpovědnosti za škodu. Ta může vzniknout nejen na zdraví, ale i při náhradě následné péče, ztrátě příjmů kvůli pracovní neschopnosti atd.

Nemusí jít ale jen o škodu za lidském zdraví. Připojistit se můžeme i na poškození či zničení věci. Nikdo z nás přece nechce zbytečně platit tučný účet jen za to, že jsme ušetřili pár desítek korun. Jediný poplatek, který nás v případě pojistného plnění z připojištění odpovědnosti za škodu hrozí, je spoluúčast na vzniklé škodě. Některé pojišťovny totiž mají nastavenou minimální výši pro pojistné plnění, kdy musíte část zaplatit. Většina pojišťoven to ale neřeší a podíl na úhradě vzniklé škody po klientech nepožadují. V podstatě tak na cestách budeme mít klid, pokud naše Valerie někde něco rozbije, a to u dětí není nic výjimečného.

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno