Autopůjčovna EasyRent má pro nás auto na hory. Víkend na sněhu může začít

Tak na horách už je konečně pořádná zima a nás už dlouho láká prodloužený víkend na sněhu. Auto sice máme, ale chceme ho prodat, a proto nás napadla varianta, že se vybere vhodná autopůjčovna a rovnou si zkusíme nějaké bezpečnější auto. Na hory bude ideální náhon na všechny 4 kola. Proto hledám auto, které si poradí se sněhem i ledem, a samozřejmě nějaké novější. Poohlédl jsem se proto po tom, u které autopůjčovny mají nejširší nabídku této varianty. Dopředu říkám, že jsem Škodovkář, takže už jsem dopředu věděl, jaké auto budu hledat.

Opravdu širokou nabídku má autopůjčovna EasyRentSamozřejmě favoritem byl Karoq od Škodovky, který už nás láká delší dobu. Sice trošku dražší varianta, ale zase je to auto, co vydrží. Navíc už jsem v něm párkrát jel a tentokrát bych i rád řídil. Cena za 3 dny je také dobrá a co jsem si v nabídce autopůjčovny ověřil, tak mají možnost sjednání 0 % spoluúčasti na pojistné události, k tomu komplexní asistenční služby a samozřejmě i dálniční známka na každém autě. Sice vždy řídím já, ale možnost více řidičů na jedné nájemní smlouvě bez příplatku je paráda, takže si auto vyzkouší i Šárka.

V široké nabídce autopůjčovny jsou i další značky a modely. Třeba stylový Minicooper Clubman, který by spíš slušel nějakému mladému páru nebo holčině. Vypadá zajímavě a já si jako Minicooper hned představil nějaké malé auto. Tady jde ale o celkem dost velkou variantu, kam by se toho spousta vlezlo. Od kočárku po saně i snowboard. Jasně, že je k dispozici také luxusní Audi Q7, která by se klidně dala pronajmout i na svatbu, protože je to krasavice. Nejen na silnici, ale i v horských cestách na sněhu by budila respekt. Nemluvě o náhonu na všechny 4 kola, který je u Audi doménou.

Každá správná autopůjčovna má i vyšší ligu

Zjišťoval jsem si, na kolik by asi tak vyšel LandRover Discovery, a byl jsem mile překvapen. Sice jde o dost vyšší cenu za pronájem, ale autopůjčovna ho má také v akci a na horách by to byla prostě jízda. Nejvyšší možná výbava, automat a k tomu stylová bílá barva. No, třeba příště.

Až se trochu rozrosteme, nebo se k nám přidají další výletníci, tak je v záloze Mercedes Benz Vito pro větší skupiny. Do něj už se vejde opravdu všechno a všichni. Prostě víc, než rodinná dodávka, a to nejen na hory.

Ve finále jsme si ale “prozatím” vybrali zlatou střední cestu, která je prý pro nás ideální a holkám bude slušet – Opel Mokka. Nejen, že je pronájem za dobrou cenu a s možností slevy, ale hlavně má nižší spotřebu, a Šárka si ho chce vyzkoušet, protože když si ho pak případně koupíme, tak se dá ojeté pořídit za přibližně polovinu ceny ojeté Škody Karoq. No uvidíme, jak to všechno dopadne a v čem nakonec pojedeme.

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno