4 tipy, jak co nejvíce vytěžit z karantény

Přišla těžká doba. Těžká pro všechny. Ať už pro zdravotníky, policisty a hasiče, kteří se nezastaví a neví, kde jim hlava stojí. Těžká pro všechny, co musí do práce, aby mohla společnost trochu fungovat a uspokojila si alespoň základní potřeby. Je to ale nelehká doba i pro ty, co jsou doma. Pro podnikatele, kteří balancují nad propastí krachu. Pro lidi, co pracují z domova, ale i pro ty, co doma sedí v karanténě a už neví, co dělat. Ti, co se nezastaví, ve volném čase ocení odpočinek. Tento článek je pro všechny, kteří jsou momentálně doma a mají času nazbyt.

Koronavirus zaútočil velmi rychle a zastihl nás nepřipravené. Na začátku jsme si nedokázali ani v nejhorším představit, co všechno nás čeká a nemine. Ne, nespíme, ani nejsme v supermoderním kině ve sci-fi filmu. To, co se děje, je realita. A my nesmíme propadat trudnomyslnosti, ale musíme z ní vytěžitco nejvíce! Jak? To si popíšeme v článku.

Ukliďte si život

Říká se: “Nepořádek doma, nepořádek v hlavě.” Je tomu tak? Těžko říct, ale kdy jindy budete mít na jarní úklid tolik času jako teď? Snad už nikdy. Že nevíte, kde začít? Začněte oblečením. Všechno oblečení, co doma máte dejte na jednu hromadu na postel a pořádně se na tu kupu podívejte. Opravdu toho potřebujete tolik? Nejspíš ne. Kousek po kousku proberte a roztřiďte, co nosíte rádi, co nosíte neradi a co nenosíte vůbec. Ideálně si nechte jen ty kousky, v kterých se cítíte dobře.

Oblečení nemusíte vyhazovat. Schovejte ho do pytlů, než se trochu uklidní situace a pak darujte.

Po oblečení můžete pomalu začít třídit i ostatní věci ve vašem bytě. Úložné prostory se jistě pyšní spoustou věcí, které jste dávno nepoužili a možná ani nevíte, že je máte.

Ukliďte si vztahy

V době krize se ukáží vztahy takové, jaké opravdu jsou. Kdo vám opravdu chybí a o koho máte strach? Kdo se vám ozývá a kdo naopak nemá moc zájem? Nyní se ukáže, do koho má cenu investovat svoji energii a komu máte věnovat svůj čas, až se situace kolem SARS-CoV-2 uklidní. S těmi, na kterých vám opravdu záleží, se sice nemůžete vidět osobně, ale můžete si zavolat přes telefon nebo přes internet. Je spousta možností, jak se vidět online. Dát si spolu přes Skype, Messenger, nebo další podobné aplikace, kafíčko či vínečko a zpříjemnit si chvilku vzájemnou společností. Těch možností je dnes spousta. Nemusíte zůstat v úplné izolaci.

Dopřejte takto komunikovat i vašim dětem, pro ně je sociální izolace daleko těžší, než pro vás. Tak jim dovolte, ať si, i s obrazem, mohou zavolat se svými kamarády.

Zorientujte se v nabídkách moderní doby a využijte je

Dnes je reklamní strategie na internetu dát nejdříve zákazníkovi “ochutnat” produkt zdarma a až poté chtít peníze. Tak toho využijte, vyzkoušejte různé online kurzy, webináře, cvičení, jazykové kurzy, zkrátka cokoliv, co vás posune dál. Jak lépe využít volný čas, než k sebevzdělávání. Můžete se konečně lépe naučit jazyk. Nakouknout do oboru, který vás láká, ale nebyl čas ho vyzkoušet. Nebo se můžete zdokonalit v tom, co děláte. Máte skvělý nápad, jak vydělávat na internetu? Využijte času pro nasátí potřebných informací a začněte. Tolik času jako teď možná už mít nebudete.

Koníčky

Měli jste kdysi svůj koníček, ale v průběhu života se někam vytratil? Nebo vás vždy lákala nějaká nová činnost, ale nikdy nebyl čas s ní začít? Teď máte tu příležitost, skoro cokoliv vyzkoušet a třeba si vytvořit nový koníček. Co zkusit kreslení, vybarvování, zpívání, hraní na hudební nástroj, tanec, skládání puzzle, zkrátka cokoliv. Na internetu najdete spousta kurzů a návodů, tak hurá do toho! Uskutečněte to, co jste stále odkládali, protože jste neměli čas. Chtěli jste si přečíst Harryho Pottera nebo Pána prstenů na jeden zátah? Nebo shlédnout všechny série oblíbeného seriálu? Kdy jindy, než teď?

Doba je těžká, ale vše má dvě strany, tak využijte chvíle volna, které teď máte. Situace se brzy zlepší a pak všichni budeme muset dát do kupy naši zpomalenou ekonomiku. Pak možná budeme na tyhle chvíle i trochu kladně vzpomínat. Dal vám článek něco? Budeme rádi, když ho nasdílíte mezi své přátelé, ať nepromarní čas, který teď mají jen pro sebe.

SDÍLENÍ

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno