Jak zvládáte letní horko? Naše a vaše nápady na schlazení při horkých dnech

Když klimatizace není vhodné řešení

30
Jak zvládáte letní horko? Naše nápady na schlazení při horkých dnech

Letošní letní horko opět posunulo hranice teplotních rekordů nahoru a i když se teď na chvilku ochladilo, čeká nás další horký víkend. Jak jste to zvládali u vás doma? Podělte se v komentářích pod článkem o své zkušenosti a tipy, jak se v tom horku ochladit. Ostatní to jistě uvítají.

Jak jsme se pokoušeli zdolat letní horko

V našem panelákovém bytě sice máme v ložnici a obýváku klimatizaci. To ale není ideální řešení, pouštět na 19 měsíční dítě studený vzduch z klimatizace. Proto jsme porůznu řešili, jak ochladit místnosti nebo kam zajet před horkem v bytě. Základní seznam je níže a doufáme, že se přidáte s vlastní zkušeností.

  1. Procházky brzo ráno nebo v podvečer – Ještě, než začne sluníčko opravdu silně svítit a hřát, dá se v klidu zajít na procházku nebo na nákup do Jednoty nebo Penny, které máme kousek od nás.
  2. Prádlo na balkóně – Povlečení na postel perfektně zakryje okno a sluníčko tak svítí na povlečení na balkónové šňůře. Také necháváme zavřené okno na jih, protože se tak dovnitř nedostává teplý vzduch z rozpálené dlažby na balkóně.
  3. Bazén na balkóně nebo zahradě – Když ještě/už není tak ostré sluníčko, vyšplouchnout se v bazéně neuškodí. Je to příjemnější, než chodit do sprchy v koupelně
  4. Procházka v lese – Pěkně se schovat ve stínu v lese a sbírat šišky nebo klacíky. Občas se najdou i maliny nebo lesní jahody a to je pak procházka mnohem příjemnější
  5. Koupálko u jezera – u nás je ideální řešení zajet do Poděbrad. Je to 15 minut autem, parkování zdarma a vstup na pláž platíme jen za dospělé. Valča se pak vyřádí nejen ve vodě, ale i hrou s kameny, chozením na písku a couráním v trávě.
  6. Mokrý klobouček na hlavě vždycky ochrání a ochladí. Hlavně pravidelně namáčet
  7. Domácí zmrzlina nebo studený jogurt – Ovocná dřeň, kterou si připravíme do formičky v mrazáku nebo vychlazený jogurt přijdou vždycky vhod. Samozřejmě vše s mírou, by z toho pak nebylo nachlazení

Pitný režim a letní horko – čím více, tím lépe

Naší Valerii nějak nejedou čaje a limonády. Miluje ale čistou vodu a když panuje letní horko, tak jí do hrníčku na pití hodíme kostku ledu. Nijak zásadně to vodu neochladí a voda je pak příjemně ochlazená.

Se Šárkou jsme taky přestali kupovat sladký limonády a úplně nám postačí lehce oslazená minerálka nebo jen voda se šťávou. Vodu bereme balenou, ale ta z kohoutku je taky fajn.

Letní horko a zašívárna v obchodním centru

Schovat se do obchoďáku je opravdu to nejrychlejší a nejpohodlnější řešení, a právě proto jsou pak obchodní centra narvaná k prasknutí a dětský koutek je totálně plný. Spousta rodičů totiž hledá pohodlné řešení. Prcky pak samozřejmě nebaví chodit po nákupech a tak začne hra nervů, kdy se postupně začnou nudit, vztekat atd. U nás to naštěstí nehrozí a raději si vymyslíme něco mimo nákupáky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kupte si reklamu pod tímto článkem jen za 69 Kč

2 KOMENTÁŘ

  1. Nejlepší osvěžení v horkých letních dnech je jednoznačně hezky hořké a vychlazené pivo s nízkým obsahem alkoholu. Případně nějaké to svrchně kvašené nealkoholické pivo.

OKOMENTOVAT

Vložte prosím Váš komentář
Zde prosím vložte Vaše jméno

Kontrolní výpočet *